Maker Hareketine Nasıl katılabilirim?

Salı, Mart 28, 2017 0 Yorum

Geçtiğimiz haftalarda blogumuza konuk ettiğimiz Maker Hareketi’ni kısaca hatırlayıp bu hareketin nasıl bir parçası olabileceğinizden bahsedeceğiz.

Oyunlaştırma - Devam...

Cuma, Mart 24, 2017 0 Yorum

Önceki yazılarımızda oyunlaştırma kavramını tanımıştık. Bir şeyi öğrenmek veya öğretmek söz konusu olduğunda en sık yaşanan problemler, öğrencilerin dikkatini çekmek ve bilginin kalıcı olarak aktarımını sağlamakla ilgili konularda ortaya çıkar.

Ah Ebeveynler !

Perşembe, Mart 23, 2017 0 Yorum

Çoğu zaman ebeveynlerimizi sadece anne baba olarak görür ve onların da bizim gibi bireyler olduğunu unuturuz. Oysa onlar bizim tüm ihtiyaçlarımıza karşı son derece duyarlıdır.

Girişimcilik İçin Üniversitede Almanız Gereken 7 Ders

Salı, Mart 21, 2017 0 Yorum

Girişimcilerin üniversite eğitimine ihtiyaç duyup duymadıkları tartışıladursun, işinizi daha iyi yürütmenize kesin yardımcı olacak bir avuç ders mevcut.

Nasıl Doğru İletişim Kurarız?

Çarşamba, Mart 15, 2017 0 Yorum

Etkili iletişimde esas olan iletilmek istenen mesajın doğru şekilde karşıya ulaşmasıdır. Basit bir formül gibi görünse de karşınızda sizin dışınızda gelişen olaylar ve yaşayan insanlar olduğunu düşündüğünüzde doğru iletişim kurmak zorlaşabiliyor.

Gelelim Testlerin Faydalarına...

Çarşamba, Mart 1, 2017 0 Yorum

Her gün sosyal medyada ve internette, bazen dergilerde pek çok testle karşılaşıyoruz. Bu testler eğlencelik olarak nitelendirebileceğimiz testler. Ancak Beklegeliyorum.com üzerinde size özel hazırladığımız testler psikolojik temellere dayanıyor.

Kendimi Tanıyor muyum?

Cuma, Şubat 24, 2017 0 Yorum

Ne istediğinize karar vermek için hayattaki amaç ve önceliklerinizi belirlemelisiniz. Örneğin meslek seçiminde aileniz ve öğretmenlerinizin sizi yönlendirdiği bir alan var mı? Varsa bu alanın size uygun olduğunu düşünüyor musunuz?

YGS Öncesi Tavsiyeler

Salı, Şubat 21, 2017 0 Yorum

YGS yaklaşırken en çok hissedilen şeyin ‘’kaygı’’ olduğu bir gerçek. Öncelikle yapmamız gereken; bu kaygıyı ‘’normal’’ bir seviyede tutmak.

Sen de yap : Maker hareketi

Pazar, Şubat 19, 2017 0 Yorum

Son birkaç yıldır kendin yap akımını teknoloji alt yapısıyla kullanan bir akım doğdu. Hayal gücünüzle sınırlı olan bu yeni akım, Maker Hareketi (Maker Movement) olarak adlandırılıyor.

Yoksa, Teknoloji mi Bizi Kontrol Ediyor?

Salı, Şubat 14, 2017 0 Yorum

Büyüklerimizin sık sık “Ben senin yaşındayken telefon, bilgisayar, tablet gibi teknolojiler yoktu.” dediğine tanık oluyoruz.

Testlerle kendini tanı

Pazar, Şubat 12, 2017 0 Yorum

Kendi kendinize kaldığınızda aklınıza gelmeyen veya düşünmek istemediğiniz bazı şeyleri ve özelliklerinizi basit ve eğlenceli testlerle ortaya çıkarabilirsiniz.

Ne Zaman Enerjik Hissederim?

Cumartesi, Şubat 11, 2017 0 Yorum

Eğer enerjinizin düşük olduğunu hissediyorsanız ya da mutsuz ve halsiz hissediyorsanız öncelikle düşünsel olarak bazı değişiklikler yapmalısınız.