Oyunlaştırma

Cuma, Şubat 10, 2017 0 Yorum

Hayatımıza yeni dahil olan kavramlardan biri olan oyunlaştırma, diğer adıyla gamification son yıllarda en çok tercih edilen eğitim yöntemleri arasında yer alıyor.

Kendimi Tanımak Önemli, Hem de Çok Önemli.

Perşembe, Şubat 9, 2017 0 Yorum

Hayatınızda geleceğe yönelik bir hedef belirlerken kendi isteklerinizi ve beklentilerinizi belirlemezseniz zorlanabilir, sonradan aslında istemediğiniz bir hedef belirlediğinizi fark edebilirsiniz.

Sosyal İlişkiler Önemli midir?

Çarşamba, Şubat 8, 2017 0 Yorum

Çevremizle olan iletişimimizde iki tür bağ kurarız. Bunlardan ilki ailemizde ve öğretmenlerimizle olan ilişkimiz, diğer ise kendi yaşıtlarımız ve arkadaşlarımızla kurduğumuz sosyal ilişkidir. İlki psikolojide dikey ilişki, diğeri ise yatay ilişki olarak belirlenmiştir.

Ah Ebeveynler

Salı, Şubat 7, 2017 0 Yorum

Doğduğumuz andan itibaren bizi bizden iyi tanıyan, ihtiyaçlarımızı karşılayan, önce evde sonra okulda ve sosyal çevremizde öğrendiklerimizle yakından ilgilenen ebeveynleri anlamak bazen güç olabiliyor. Hatta bazen onların hiç genç olmamış gibi davrandığını bile düşünebiliyoruz.

Nasıl motive oluruz?

Pazartesi, Şubat 6, 2017 0 Yorum

Motivasyona Neden İhtiyacım Var? Motivasyon sadece kariyer ya da okul hayatında değil sosyal ve özel hayatta da önemli bir rol oynar. Hayatınızın her alanında motivasyonunuzu sorgulamak için şu soruları kendinize sorabilirsiniz: - Ben ne istiyorum? - Benim neye ihtiyacım var? - Ben nelerden hoşlanıyorum, nelere karşı ilgim var? - Ben nelere değer veriyorum?

Neden Gelecek Planlamaya İhtiyaç Var?

Pazar, Şubat 5, 2017 0 Yorum

Hayatta neyle karşılaşacağımızı bilemesek de geleceği planlamak aslında mutlu bir hayatın anahtarıdır. Bugün hayatında mutsuz olan ve mutsuzluğunun sebebini bilmeyen pek çok insanın ortak özelliği hayatta bir amacı olmamasıdır. Bir şeyi ne için yaptığınızı bilmediğiniz zaman oradan oraya savrulmak işten değil. Hayat mutluluğu tesadüflere bırakamayacak kadar değerli ve kısa.

Gelecek Planlama Nedir?

Cuma, Şubat 3, 2017 0 Yorum

Ulaşmak istediğimiz bazı hedefler olması başarı yolunda olduğumuzu gösterir. Gelecek planlaması yaparken kısa ve uzun vadeli hedefler belirlemek mümkün.

İnternetteki fidyecilere dikkat

Cuma, Haziran 3, 2016 0 Yorum

Kötü amaçlı yazılımlarla mücadelesini sürdüren Comodo, fidye yazılımların yarattığı tehlikeler konusundaki uyarılarını sürdürüyor. Comodo’ya göre bu yazılımlardan korunmak ve kurtulmak mümkün. Bunun için her şeyden önce Comodo gibi güvenilir yazılımlar kullanmak şart.

E-ticaret çığ gibi büyüyor

Çarşamba, Haziran 1, 2016 0 Yorum

Online alışveriş ve diğer işlemler karşılığı internetten yapılan kartlı ödeme miktarı 2016’nın ilk çeyreğinde yüzde 25 arttı.

Nasıl Bir Ebeveynsiniz?

Pazar, Mayıs 29, 2016 0 Yorum

Çocuğunuza sıcak, sevgi dolu bir ortam mı sunuyorsunuz yoksa yaşamın zorluklarına hazırlanması için katı kurallar mı?

10 adımda çocuğunuzun balkon ve pencereden düşmesini engelleyebilirsiniz

Cuma, Mayıs 6, 2016 0 Yorum

Çocuğunuzun balkon ve pencereden düşmesini engellemenin yolları 10 adımda çocuğunuzun balkon ve pencereden düşmesini engelleyebilirsiniz Balkon ve pencereleri çocuklar için nasıl güvenli yaparız?

GENÇ MÜHENDİSLERDEN YARATICI PROJELER...

Çarşamba, Mayıs 4, 2016 0 Yorum

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencileri yaratıcı fikirlerden oluşan bitirme projelerini Bilkent Otelde gerçekleştirilen bir fuarla tanıttılar.