Hayatınızı Askıya Almayın

Pazartesi, Mayıs 2, 2016 0 Yorum

Hayatta her zaman ileriye yönelik planlarımız olmuştur. Bu planlar bazen beş dakika sonrası bazen de yıllar sonrası için yapılabilir. Genellikle yaptığımız planları bulunduğumuz zamandan daha ilerisine erteleriz.

TEOG’da başarı getirecek tavsiyeler!

Cumartesi, Nisan 30, 2016 0 Yorum

Milyonlarca öğrenci geleceklerini belirleyecek önemli bir sınava giriyor. Aylar boyunca yaptıkları hazırlıkların ardından TEOG’da ter dökecek öğrenci ve veliler için uzmanlar başarı için önemli tavsiyelerde bulunuyor.

Dişler için En Zararlı 10 Yiyecek

Perşembe, Nisan 28, 2016 0 Yorum

Sağlıklı dişlere sahip olmak için günde 2 kere dişlerimizi fırçalamamız, diş ipi kullanmamız ve düzenli aralıklarla diş hekimi kontrolüne gitmemiz gerektiğini belirten Bağcılar Hospitadent Diş Hastanesi Başhekimi Diş Hekimi Oğuz Kara, “ Ancak bunun yanında hangi gıdaların dişlerimize ne kadar zarar verdiğini de bilmemiz gerekir.

YAŞAM NEDEN VAR?

Salı, Nisan 26, 2016 0 Yorum

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), Biyoloji kategorisinde Yaşam Neden Var? adlı kitabı yayımladı. Doktorasını Royal Free Hastanesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayan ve halen University College London’da evrimsel biyokimya araştırmalarını yürüterek bu konuda ders veren Nick Lane tarafından kaleme alınan kitap, Ebru Kılıç tarafından Türkçeye çevrildi.

TEOG SINAV ÖNERİLERİ

Pazar, Nisan 24, 2016 0 Yorum

TEOG Merkezi Sınavlarının ikinci ayağı 27-28 Nisan 2016 tarihlerinde yapılacak. 8. sınıftaki aday öğrencilerin bu sınavlarda daha üst düzey bir başarı yakalayabilmeleri için bazı hususlara değinen Kültür Temel Liseleri Eğitim ve Rehberlik Direktörü Salim Ünsal, sınav öncesi ve sınav gününe dair önerilerini paylaştı.

Acaba Çocuğum Zeki Olacak mı?

Cuma, Nisan 22, 2016 0 Yorum

Yapılan araştırmalara göre, akraba evliliği yapmış çiftlerin yaklaşık yüzde 15’i sağlıklı bir bebek kaygısı yaşarken, yüzde 70’i zeka geriliği olan bir çocuk doğurma korkusu ile polikliniklere başvuruyor

Sık seyahat edenler daha toleranslı ve açık görüşlü hale geliyor

Çarşamba, Nisan 20, 2016 0 Yorum

Seyahat sitesi momondo’nun Türkiye dahil 18 ülkede gerçekleştirdiği “Seyahatin Değeri” araştımasına göre, sık seyahat edenler daha açık fikirli ve daha toleranslı hale geliyor. Aynı zamanda sıkça yollara düşenler yabancılara daha fazla güveniyor

Zor Kişilerle Başa Çıkmak

Pazartesi, Nisan 18, 2016 0 Yorum

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü; 30 yıllık psikolojik terapi tecrübesiyle, dünyadaki son gelişmeleri izleyerek düzenlediği açık eğitimlerine devam ediyor.

​Özel Okul Seçiminizi Kolaylaştıran 7 Nokta

Cumartesi, Nisan 16, 2016 0 Yorum

Bilgi çağına sahip oldukları en değerli varlıklar olan çocuklarını iyi hazırlamak isteyen ailelerin, okul seçimi konusunda kararsızlık yaşamaları doğal karşılanmalı.

Çocuklarla İletişimde Kelimelerin Sihirli Gücü

Perşembe, Nisan 7, 2016 0 Yorum

İster yazılı ister sözlü olsun dil kullanımı bireylerin yaşamını önemli ölçüde etkileyen bir güce sahiptir. Sözcükleri iyi kullanan, hitabet yeteneği gelişmiş bireylerin toplumsal yaşamda başarılı olması kaçınılmazdır.

DÜNYA ŞİŞMANLIYOR

Salı, Nisan 5, 2016 0 Yorum

Yapılan araştırmalara göre dünyada obez insan sayısı her geçen gün artıyor. İngiliz bilim insanları tarafından yürütülen araştırmaya göre dünyada obez olarak sınıflandırılan yetişkinlerin sayısı zayıf insanların sayısını geçti.

Twitter Kurucusu Jack Dorsey’in Başarı Öyküsü

Cumartesi, Nisan 2, 2016 0 Yorum

Jack Dorsey çok tanınmasa bile Twitter dünyanın en bilinen ve etkili sosyal ağlarındandır. Bu yazımızda Jack Dorsey’in hayatı ve kişisel gelişim üzerinden Twitter’in öyküsünü anlatıyoruz.