'Çocuğum Hiperaktif' Deyip Geçmeyin

Salı, Mart 29, 2016 0 Yorum

Uzman Psikolog Gani Eser Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) konusunda ebeveynleri aydınlatıcı bilgiler aktardı.

İnsan Psikolojisi Hakkında Bilinmeyenler

Cuma, Mart 25, 2016 0 Yorum

İnsan Psikolojisi İle İlgili En İlginç Ayrıntıları bilmediğimiz ama ancak bilimsel olarak doğru kabul edilen gerçekleri öğrenmeye hazır mısınız

Mutluluğun Kriterleri Nelerdir

Perşembe, Mart 17, 2016 0 Yorum

Mutluluğun kriterleri nelerdir sorusuna çok farklı cevaplar verilebilir. Bazı insanlar mutluluğun temel kriterinin başlı başına para olduğuna kesinlikle kanidirler. Mutluluğun Temel kriterinin sadece para olduğunu savunan milyarlarca insan vardır. “Para varsa her şey var!” düşüncesiyle hareket ederler.

Evde Çalışırken Başarılı Olmak için Yapmanız Gereken 10 Şey

Perşembe, Mart 3, 2016 0 Yorum

Günümüzde bir çok kişi Freelance olarak evden çalışmayı tercih ediyor. Peki herkes Freelance olarak çalışabilir mi? Eğer sizde evden rahat bir şekilde çalışmak istiyorsanız, aşağıdaki başlıklar ilginizi çekebilir.

Konsantrasyonu Güçlendirmenin 5 Yolu #3

Pazartesi, Şubat 29, 2016 0 Yorum

Konsantrasyon zayıflığı olan kişilerin dikkatleri sürekli dağınıktır. Farklı şeylere dikkatleri kaydığı için başladıkları için ya yarım bırakırlar yada çok geç tamamlarlar. Eğer sizde de konsantrasyon bozukluğu varsa, yazımızdaki maddeleri uygulayabilirsiniz. #3

Konsantrasyonu Güçlendirmenin 5 Yolu #2

Salı, Şubat 23, 2016 0 Yorum

Konsantrasyon zayıflığı olan kişilerin dikkatleri sürekli dağınıktır. Farklı şeylere dikkatleri kaydığı için başladıkları için ya yarım bırakırlar yada çok geç tamamlarlar. Eğer sizde de konsantrasyon bozukluğu varsa, yazımızdaki maddeleri uygulayabilirsiniz. #2

Konsantrasyonu Güçlendirmenin 15 Yolu

Perşembe, Şubat 18, 2016 0 Yorum

Konsantrasyon zayıflığı olan kişilerin dikkatleri sürekli dağınıktır. Farklı şeylere dikkatleri kaydığı için başladıkları için ya yarım bırakırlar yada çok geç tamamlarlar. Eğer sizde de konsantrasyon bozukluğu varsa, yazımızdaki maddeleri uygulayabilirsiniz.

Başarılı Olmak için EVET Cevabı Vermeniz Gereken 6 Soru

Pazartesi, Şubat 15, 2016 0 Yorum

Girişimcilik, kısa süre önce seksi ve moda olan bir konu haline geldi. Basın, hızlı çıkış yapan yeni kurulmuş işletmelerin tek boynuzlu atlarını ilahlaştırıyor ve Shark Tank gibi TV programları bütün dünyaya girişimcileri tanıtırken insanların kendilerine, “Ben de onlardan biri olabilir miyim?” diye sormalarına neden oluyor.

Girişimcilik Desteklerine Başvurmak için 5 Neden

Cumartesi, Şubat 13, 2016 0 Yorum

Fikriniz var, para kazanacağınıza inanıyorsunuz ve kendi işinizi kurmaya karar verdiniz. Belki uzun zamandır işsizdiniz belki çalıştığınız yer artık sizi boğmaya başladı, belki ailenize kendinizi ispatlamak istiyorsunuz.

25 Yaşından Sonra Beyninizi Değiştirmek İçin Ne Yapmanız Gerekiyor?

Salı, Şubat 9, 2016 0 Yorum

Beyninizin düzeninin çoğunluğu yirmili yaşlarımızın ortalarında pekişerek katılaşır. Ancak aşağıdaki yöntemleri uygulayarak beyninizin işlediği yolları ve düzenini değiştirebilirsiniz.

Girişimciler için Yatırımcıları Etkilemenin Yolları

Cumartesi, Şubat 6, 2016 0 Yorum

Paraşüt Kurucu Ortağı Sean X. Yu, Girişimciler için Yatırımcıları Etkilemenin Yolları Hakkında Önemli Bilgiler Veriyor.

Hayalinizdeki İşi Nasıl Aramalısınız?

Perşembe, Şubat 4, 2016 0 Yorum

Teknoloji, hayatlarımızı ve iletişim şeklimizi ne kadar etkilese de hala hiç değişmeyecek kalıcı iş arama teknikleri vardır. Özellikle, iş insandır ve insanlar her zaman sevdikleri ve saygı duydukları insanlarla iş yapacaklardır. Bu prensiplere dayanarak sizin için en çok kullanılan iş arama tekniklerini listeledik.