Yeni Mezunlar Bir Teknoloji Girişiminde Çalışın

Pazar, Ocak 31, 2016 0 Yorum

Evet, kurumsal bir iş (başta) yeni bir girişimde çalışmaktan daha fazla kazandırabilir, daha kolay ve rahat bir çalışma ortamı da sağlayabilir. Ama yeni girişimlerin baştan çıkarıcı şarkısına kendinizi kaptırmak için de son derece gerçekçi ve bundan sonraki kariyerinizi tanımlayacak nedenler var.

Ders Çalışma Taktikleri

Cumartesi, Ocak 30, 2016 0 Yorum

Dersleri en iyi şekilde öğrenmek, iyi notlar almak, bilgiyi kullanmak, kendini rahat ifade etmek ve başarılı olmak, her öğrencinin en büyük arzusudur. Ancak, derslerde nasıl başarılı olunacağı hususundaki belirsizlikler birçok öğrencinin ortak problemidir.

Başarılı İnsanların Asla Kullanmadıkları İfadeler

Cumartesi, Ocak 30, 2016 0 Yorum

Hepimiz, insanların bizim düşündüğümüzden çok daha farklı yorumladığı şeyler söylemişizdir. Görünüşte iyi niyetli olan bu yorumlar, çok büyük bir pot kırdığınızda hissettiğiniz o berbat hissi duymanıza neden olur.

“Akıllı Tembellik” Başarıya Götürüyor

Cumartesi, Ocak 30, 2016 0 Yorum

Tembellik hakkındaki tüm olumsuz eleştirileri bir kenara bırakın. Tembellik konusunda yeni bir sayfa açın. Kontrollü bir şekilde tembellik yapın! Bu ‘dalga geçmek’ değil, ‘gerekeni gerektiği kadar’ yapmak için lazım olan ‘akıllı tembellik’tir…

Okuduğunuzu Kavrama Yöntemleri

Perşembe, Ocak 28, 2016 0 Yorum

Dikkat eksikliği olan insanların çoğu, okudukları metine odaklanamaz. Odaklanamadıkları için de genelde okudukları metinleri kavramakta zorluk çekerler. Okuduğunu kavrama problemi sadece dikkat eksikliğinden kaynaklanmadığı gibi sınav stresi yaşayan öğrencilerde de sıklıkla görülür.

Özgün İnsanların 10 Özelliği

Perşembe, Ocak 28, 2016 0 Yorum

İster bir iş kuruyor olun, isterseniz bir arkadaşlık, her zaman özgün insanları yanınızda istersiniz. Sonuçta kimse yapmacık bir insanla çalışmak veya takılmak istemez. Ancak tabii ki bu sizin için de geçerli, diğer insanlar da sizde bu özelliği arayacaklardır.

Hayatınıza Katmanız Gereken 4 Mentor

Çarşamba, Ocak 27, 2016 0 Yorum

Hayatınızda iyi bir mentor sahibi olmanın o kadar çok avantajı var ki… Hatta durum mentorluk tanımının herkes için farklı olmasına da neden oluyor.

Üşengeçliği Yenmenin 10 Etkili Yolu

Çarşamba, Ocak 27, 2016 0 Yorum

Üşengeçlik veya tembellik günümüz insanın en büyük sorunlarından. Bu yazımızda üşengeçliğinden sıkılanlar ve harekete geçmek isteyenler için 10 öneriyi sunuyoruz.

Sınava Çalışma Teknikleri

Çarşamba, Ocak 27, 2016 0 Yorum

Üniversiteye girmeye çalışan her genç de olduğu gibi sınav kaygısı bu zamana kadar devam eden bir sorundur. Genel de sınavlara doğru çalışılmadığı için istenilen sonuçlar alınamamakta ve başarılı olunamamakta.