İnternetle Tanışma Yaşı 2'ye Düştü!

Pazar, Mart 27, 2016 0 Yorum

Psikolojik Rehabilitasyon ve Eğitim Programları Derneği (PREP) tarafından ‘Çocuklarda Teknolojinin Sorumlu Kullanımı’ başlığı altında 25-26 Mart tarihlerinde bu yıl 5. kez düzenlenen Okul Ruh Sağlığı Sempozyumu Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Alanında uzman çok sayıda ulusal ve uluslararası psikiyatrist ve psikologun katıldığı sempozyumda Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nden Prof. Dr. Kürşat Çağıltay, EUK Kids Online (Avrupa Çevrimiçi Çocuklar) Proje grubunun gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçlarını ve Türkiye bulgularını paylaştı.

Biz Çocuğuz, Robot Değil!

Pazar, Mart 20, 2016 0 Yorum

İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER), insanî, millî ve özgün model arayışları çerçevesinde eğitimin yeniden değerlendirilmesi amacıyla bu yıl ilk kez 18-20 Mart tarihleri arasında “Uluslararası Erken Çocukluk Eğitimi Kongresi” düzenliyor. “Ne Kadar Erken O Kadar İyi!” mottosuyla gerçekleştirilen kongrenin çağrılı konuşmacısı Londra Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Guy Roberts Holmes, çocuklar için “Biz çocuğuz, makine değil, robot değil!” dedi.

Sosyal medyada olumsuz paylaşımlardan etkilenen tüketiciler markayı terk ediyor

Cuma, Mart 4, 2016 0 Yorum

RepMan İtibar Araştırmaları Merkezi tarafından düzenlenen ‘RepMan Forum’un beşincisinde şirketlerin dijital dünyada karşılaşabileceği itibar riskleri ve kâbuslar masaya yatırıldı. Yerel ve küresel ekonomik belirsizliğin had safhaya ulaştığı günümüzde markaların dijital dünyadaki sınavı, itibarın dijital örnekleri tartışılırken, ZENNA Araştırma ve Danışmanlık tarafından yürütülen 2016 yılı “Dijital Ayak İzlerimiz Araştırması”nın sonuçları katılımcılarla paylaşıldı.

Bir engel de siz olmayın!

Çarşamba, Mart 2, 2016 0 Yorum

Türkiye'nin 2. büyük şehirlerinden İzmir'in cadde, bulvar ve meydanlarında bulunan yaya yürüş yolları engelli insanlarında rahatlıkla kullanabileceği şekilde düzenlenmişti. Yapılan bu düzenlemenin ardından engelli insanların rahatlıkla kullanabildikleri bu yollar, dikkatsiz sürücüler tarafından engellenmeye başladı. Araçlarını bu yaya yollarına ve rampalarına dikkatsiz bir şekilde park eden sürücüler, engelli vatandaşların ulaşımlarına engel oluyor.

Halkbank Eğitim Yardımlarında Hız Kesmiyor

Salı, Mart 1, 2016 0 Yorum

Üreten Türkiye’nin Bankası Halkbank, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitime destek paketlerini ulaştırdı. İlk olarak sömestre tatili öncesinde 25 ilde 5 bin çocuğa erişen Halkbank, yardımların ikinci etabında Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 10 bin öğrenciye eğitim yardımı yaptı. Halkbank, böylece 15 bin çocuğa eğitim destek paketi hediye etmiş oldu.

Kız Çocuklarının Eğitimine Kadıköy’den Destek

Cuma, Şubat 26, 2016 0 Yorum

Kız çocuklarının eğitimi için mücadele eden Malala Yousafzai, National Geographic Channel ve UNICEF'e ilham oldu. National Geographic Channel ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin ''Benim Adım Malala'' belgeselinden ilham alarak başlattığı ''Kızlara Ses Ver'' kampanyasına Kadıköy Belediyesi de destek veriyor.

Açık Hava Eğitim Üssü

Cuma, Şubat 19, 2016 0 Yorum

İdealist, sıra dışı ve öğrenci ruhundan anlayan bir Türkçe Öğretmeni Ayla Ergin Uyanık, 4 duvar arasında sınıflarda sıkılan ve okuma derslerine adapte olma zorluğu yaşayan öğrencileri için okul bahçesine açık hava eğitim üssü kuran ve öğrencilerin kitap okuma alışkınlığı için ne gerekirse yaparım diyen bir öğretmen.

Çocukları Cesaretlendirmek “Nokta” Koymak Kadar Basit!

Çarşamba, Şubat 17, 2016 0 Yorum

Altın Kitaplar ve Tırtıl Kids tarafından düzenlenen Nokta Şenliği ile Bahçeşehir Okulları öğrencileri bir kez daha UNİQ İstanbul’u renklendirecekler!

Asıl hikâye şimdi başlıyor

Pazar, Şubat 14, 2016 0 Yorum

Türkiye’nin ve dünyanın önemli öykücüleri, 16-20 Şubat tarihleri arasında Zeytinburnu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Uluslararası Zeytinburnu Öykü Festivali’nde bir araya geliyor. Öykü üzerine oturumlar, okur-yazar buluşmaları, öykü tiyatrosu, öykü okumaları, gençler ve çocuklar için hayal kurma atölyesi, öykü yarışması ile öykünün başkenti Zeytinburnu oluyor.

Gençlerin Aşka Bakışı Anketi Sonuçları Açıklandı

Çarşamba, Şubat 10, 2016 0 Yorum

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşırken, 970 üniversite öğrencisine aşka bakışları soruldu. Gençlerin %41.1’ine göre aşk, “sevgi ve saygı”. Ankete göre gençlerin en sevdiği aşk şiiri 2006 yılından bu yana Atilla İlhan’ın “Ben Sana Mecburum”u olurken, gençlerin %25’inin aşk itiraflarını telefonda yaptığı ortaya çıktı.

EURIE AVRASYA YUKSEKÖGRETİM ZİRVESİ

Pazartesi, Şubat 8, 2016 0 Yorum

17-19 Şubat 2016 tarihlerinde, Haliç Kongre Merkezinde, Dünya’nın en seçkin üniversitelerini, akademisyenlerini, yükseköğretim sektörünün önde gelen temsilcilerini bir araya getirecektir.

Görme engelliler YGS’ye Telefon Kütüphanesi ile hazırlanıyor

Pazar, Şubat 7, 2016 0 Yorum

Türk Telekom, “Herkes için erişilebilir iletişim” vizyonu ile hayata geçirdiği projesi Telefon Kütüphanesi ile Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) hazırlanan görme engelli öğrencilere destek oluyor. Telefon Kütüphanesi’ne eklenen 8 farklı deneme sınavında yer alan 1.000’e yakın soru içeriği ile görme engellilerin YGS’ye hazırlanmasına yardımcı olmayı hedefliyor.