Hangi Sektörde Kaç Kişi Aranıyor?

Çarşamba, Şubat 3, 2016 0 Yorum

Sonbaharda hareketlenmeye başlayan işe alımlar 2016’nın ilk ayında yüzde 15 oranında artış gösterdi. En çok iş ilanı eğitim sektöründe verilirken, iş arayanlar da yeni yıla umutlu başladı. İş başvuruları yüzde 21 oranında yükseldi.

Verimli Tatil Öğrencileri Yeni Döneme Motive Ediyor!

Cumartesi, Ocak 30, 2016 0 Yorum

Yoğun bir döneme iki haftalık mola veren öğrencilerin yarıyıl tatilini verimli geçirmelerinin yeni döneme hazırlıkta önemli olduğunu belirten uzmanlar, “Tatil yeni döneme hazırlanmak için bir fırsat olarak değerlendirilmeli. Verimli geçirilen tatil yeni dönemde motivasyonu artıracaktır.” önerisinde bulunuyor.

Türkiye’de Ailelerin Sadece 3’te 1’i Çocuklarıyla İnternetteki Tehditlere Dair Konuşuyor, Uyarıyor

Cumartesi, Ocak 30, 2016 0 Yorum

Kaspersky Lab ve B2B International'in Türkiye’nin de içinde yer aldığı çeşitli ülkelerde düzenlediği bir araştırma, ebeveynlerin yarısından fazlasının (%58) çocuklarının çevrimiçinde yüzleştiği tehditlerin (siber zorbalıktan uygunsuz içeriğe kadar) arttığına inandığını gösterdi. Buna karşın aileler gereken önemleri yeterince alamıyor. Üçte biri (%30) potansiyel tehditler hakkında onlarla konuşarak çocuklarına rehberlik ediyor.

Satrançta Türkiye Şampiyonları Belli Oldu

Cumartesi, Ocak 30, 2016 0 Yorum

Türkiye Satranç Federasyonunca Antalya’da düzenlenen ve Türkiye ile KKTC’den 2 bin 236 sporcunun kıyasıya mücadelesine sahne olan dev satranç turnuvasında Türkiye şampiyonları belli oldu. Zorlu maçların yapıldığı Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar şampiyonalarında 26 kategoride ödüller verildi. Ödül töreninde şampiyonlar geçidi yaşandı.

Liseli Öğrenciler Boğaziçi Kültürü ile Tanışacak

Perşembe, Ocak 28, 2016 0 Yorum

Boğaziçi Üniversitesi, BOUN101 programlarıyla liseli öğrencileri akademik yaşamla ve Boğaziçi kültürüyle tanışmaya davet ediyor.

Karne, Başarının Tek Ölçütü Değildir

Çarşamba, Ocak 20, 2016 0 Yorum

2015-2016 eğitim öğretim yılının birinci dönemi geride kaldı. Öğrencilerin tatile hazırlandığı bu günlerde karneyi başarının tek ölçütü olarak görmek, öğrencilerde ve hatta velilerinde üzüntüye neden oluyor. Karne zamanlarında öğrencilerin yaşadığı endişe ve korkunun azaltılması gerektiğine değinen ERA Kolejleri’nin PDR biriminden Uzm. Psikolog Aslı Kanizi, iyi karnelerin abartılı şekilde ödüllendirilmesinin de yanlış olduğunu vurguluyor.