Bugünün ve Yarının Popüler Meslekleri

Çarşamba, Mart 29, 2017 (0) Yorum

Tarih boyunca yaşanan ekonomik gelişmeler ve değişimler sonucunda dünya pek çok yeni mesleğin doğuşuna ve batışına sahne oldu. Benzer şekilde pek çok meslek form değiştirdi, teknolojiye uyum sağladı ya da tamamen tarihin tozlu sayfalarına gömüldü. Biz de bu yazımızda geleceği parlak birkaç meslekten bahsedeceğiz.

Veri Analistliği

Big Data henüz keşfedilmemiş bir cevher. Şu anda dünyada bulunan verinin %90’ının son iki yılda üretildiğini düşünürsek Big Data ile uğraşan ve bilgileri anlamlı hale getiren veri analistlerinin değerinin katlanarak artacağını söyleyebiliriz.

Mobil Uygulama Yazılımcılığı

Dünya nüfusunun yaklaşık %50’sinin cep telefonu sahibi olduğunu biliyor muydunuz? Ekranlar büyüyor, internet ve yaşam alışkanlıklarımız da bu yönde evrimleşiyor. Alışverişten sağlığa, eğitimden eğlenceye her işimiz için uygun bir mobil yazılımı bulunuyor. Bu yüzden sektörün geleceği parlak!

Siber Güvenlik Uzmanlığı

Bugün bile online yaşadığımızı düşünürsek gelecekte bireysel ve kitlesel ölçekte depolanan ve dolaşan verilerin korunması daha da önemli bir konu olacak. Geçmişte güvenlik fiziksel bir çağrışımdı, oysa günümüzde ve gelecekte sanal ortamların güvenliği hayati önem taşıyacak.

Moleküler Biyoloji ve Genetik

Eskiden doğa ve insan vücudu üzerinde kontrolümüz yoktu, gelişen teknolojiyle beraber bilimde başarı ve yetkinlik arttıkça doğanın işleyişini çözmeye daha çok yaklaştık. Bilim, zamanla bu bilgi ve yetkinliğin artacağını öngörüyor, bu yüzden genetik ve moleküler biyoloji uzmanlarına olan ihtiyaç artacak. 

Yorumlar 0

Yorum Bırak

Diğer Blog Yazıları

KİTAP KÖŞESİ : Ercan Altuğ Yılmaz : Herkes için Oyunlaştırma

Çarşamba, Temmuz 3, 2019 212 Yorum

Ercan Altuğ Yılmaz : Herkes için Oyunlaştırma

KİTAP KÖŞESİ : DANIEL H.Pink : Drive ( Nasıl motive oluruz? / Nasıl motive ederiz? )

Pazar, Ağustos 6, 2017 1 Yorum

Ödül ve ceza sistemi tamamen geçen yüzyıla ait şeylerdir. Drive, yirmi birinci yüzyıl şirketi olmak için özerklik, ustalık ve amaç konularında bir üst aşamaya terfi etmemiz gerektiğini söylüyor.

Büyük Alman Düşünür GOETHE : Sadece bir gerçek vardır.

Pazar, Temmuz 30, 2017 2 Yorum

Bütün girişimler göz önüne alındığında, sadece bir tek gerçek vardır : GERÇEĞİN FARKINDA OLMAMAK. bu, sayısız fikir ve planı oldurur.

KİTAP KÖŞESİ : JOE VITALE: Hayatın Kayıp Kullanım Kılavuzu

Perşembe, Haziran 22, 2017 3 Yorum

Her Şey Mümkündür

Y Kuşağı Özellikleri

Perşembe, Haziran 15, 2017 1 Yorum

Y kuşağı 4 yıl öncesine kadar “hep BEN” derken son yıllarda bu değişim gösteriyor. Genel gözlemlere göre şu özellikler öne çıkıyor.

Yaratıcılık Nasıl Beslenir

Cuma, Haziran 2, 2017 2 Yorum

Yaratıcılık konusunda bugün yaşanmakta olan krizin nedenleri olarak, standart testler, kalıplara hapsedilmiş eğitim yöntemleri, sanat eğitimine getirilmiş kısıtlamalar ve TV izleme alışkanlığı geliyor.