KİTAP KÖŞESİ : JOE VITALE: Hayatın Kayıp Kullanım Kılavuzu

Perşembe, Haziran 22, 2017 (0) Yorum

KİTAP KÖŞESİ :

               

JOE VITALE: Hayatın Kayıp Kullanım Kılavuzu

 

Her Şey Mümkündür

İnsanların çoğunun, deneyimilerini kontrol edebildiklerinden haberleri yok. Kurban bakış açısına sahipler. Bu düzeydeyken, suçlamak ve sorumluluktan kaçmak kolaydır. Ama sorun yok. Hepimiz bir yerden başlamak zorundayız.

                Bir sonraki düzeyde, hayatın başka türlü de olabileceği kavramıyla oynamaya başlarsınız. Daha fazlasına sahip olabileceğiniz, daha fazlasını yapabileceğiniz ve daha fazlası olabileceğiniz fikri, size yakın gelmeye başlar.

                Bunun da bir basamak sonrasında, neyin mümkün olmadığından emin olamamaya başlarız. Hayatın daha iyi olabileceği ve belki de şahane olabileceği ve belki sizin hayatınızın daha iyi ve şahane olabileceği fikri, aklınızı çelmeye başlar.

                Bir üst basamakta, artık her şeyin mümkün olduğunu bilirsiniz. Tanrısal bir varlığın beyin gücüne sahip olursunuz. Her şeyin ama her şeyin, gerçekten de mümkün olduğunu fark etmeye başlarsınız. Sizi sınırlandıran, sadece kendi zihinsel sınırlarınızdır.

                Daha yüksekleri hedefleyin.

                Her şey mümkündür.            

Yorumlar 0

Yorum Bırak

Diğer Blog Yazıları

KİTAP KÖŞESİ : Ercan Altuğ Yılmaz : Herkes için Oyunlaştırma

Çarşamba, Temmuz 3, 2019 344 Yorum

Ercan Altuğ Yılmaz : Herkes için Oyunlaştırma

KİTAP KÖŞESİ : DANIEL H.Pink : Drive ( Nasıl motive oluruz? / Nasıl motive ederiz? )

Pazar, Ağustos 6, 2017 1 Yorum

Ödül ve ceza sistemi tamamen geçen yüzyıla ait şeylerdir. Drive, yirmi birinci yüzyıl şirketi olmak için özerklik, ustalık ve amaç konularında bir üst aşamaya terfi etmemiz gerektiğini söylüyor.

Büyük Alman Düşünür GOETHE : Sadece bir gerçek vardır.

Pazar, Temmuz 30, 2017 2 Yorum

Bütün girişimler göz önüne alındığında, sadece bir tek gerçek vardır : GERÇEĞİN FARKINDA OLMAMAK. bu, sayısız fikir ve planı oldurur.

KİTAP KÖŞESİ : JOE VITALE: Hayatın Kayıp Kullanım Kılavuzu

Perşembe, Haziran 22, 2017 3 Yorum

Her Şey Mümkündür

Y Kuşağı Özellikleri

Perşembe, Haziran 15, 2017 1 Yorum

Y kuşağı 4 yıl öncesine kadar “hep BEN” derken son yıllarda bu değişim gösteriyor. Genel gözlemlere göre şu özellikler öne çıkıyor.

Yaratıcılık Nasıl Beslenir

Cuma, Haziran 2, 2017 2 Yorum

Yaratıcılık konusunda bugün yaşanmakta olan krizin nedenleri olarak, standart testler, kalıplara hapsedilmiş eğitim yöntemleri, sanat eğitimine getirilmiş kısıtlamalar ve TV izleme alışkanlığı geliyor.