Türk Gençliği Gelecekten Kaygılı

Pazartesi, Haziran 1, 2020 0 Yorum

Y kuşağı olarak isimlendirilen kesim, yani yaşları 18-37 arası olanlar nüfusun % 25-35 ini oluşturuyor. 2025 yılında ise, çalışanların % 70 ini oluşturacağı tahmin ediliyor. Deloitte şirketinin bu yıl 6.sını gerçekleştirdiği “ Y kuşağı araştırmasına” göre, dünyadaki çatışmalar, çekişmeli seçimler , ekonomik belirsizlikler Y kuşağı çalışanlarının güveninin sarsılmasına sebep oldu.

Dünyayı Değiştir

Çarşamba, Nisan 26, 2017 0 Yorum

Size söylenenleri yaparak dünyayı değiştiremezsiniz.

Doğayla başbaşa

Pazartesi, Nisan 3, 2017 0 Yorum

Doğada ne güzellikler saklı

3 Boyutlu Baskı

Çarşamba, Mart 22, 2017 0 Yorum

3 D Printer adı verilen yazıcılar, bilgisayar ortamında AutoCAD, SolidWorks, Google Sketchup, Rhino 3D gibi program yazılımlarını kullanarak oluşturulan tasarımların fiziksel olarak üretilmesini sağlar.

YGS : Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı yaklaşıyor : 12.Mart.2017

Pazar, Şubat 5, 2017 0 Yorum

Yükseköğretime adım atmak için ilk aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı, 12 Mart 2017 tarihinde yapılacak. Sonuçlar ise, 28 Mart 2017 tarihinde açıklanacak.

Türkiye’nin ilk merak müzesi ‘Sauca Collection' sergisi İstanbul’da açıldı

Cumartesi, Haziran 4, 2016 0 Yorum

Türkiye’nin ilk merak müzesi ‘Sauca Collection' sergisi Nişantaşı’ndaki galerisinde sanatseverlerle buluştu. Sergi, Merve Ürkmez Sızanlı’nın mozaik kültürlerin doğasındaki içsel bütünlüğü ve insanın doğa ile arasındaki bağı ‘Sauca Collection’ çatısı altında topladığı koleksiyonlarını içeriyor.

GittiGidiyor, uluslararası ödüllerine bir yenisini daha ekledi

Perşembe, Haziran 2, 2016 0 Yorum

Uluslararası İş Mükemmelliği Ödülleri’nde GittiGidiyor, “E-Ticaret ve Dijital Deneyim” kategorisinde birincilik ödülünü alarak e-ticaret sektöründeki öncülüğünü bir kez daha kanıtlamış oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Açıldı

Pazartesi, Mayıs 30, 2016 0 Yorum

Kuruluş hikâyesiyle başlı başına bir girişimcilik örneği olan, Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından Boğaziçi Üniversitesi girişimcilik alanındaki öncü rolüne bir yenisini daha ekledi.

Couplinked Yılın İlişki İstatistiklerini Açıkladı!

Cumartesi, Mayıs 7, 2016 0 Yorum

Şu ana kadar 6 milyon beğeniye ev sahipliği yapan 'mobile dating' uygulaması Couplinked, tüm verilerini inceleyerek kadınların nasıl erkeklerden hoşlandığını açıkladı.

Erkeksepeti.com.tr'ye Türkiye'den ilgi büyüyo

Perşembe, Mayıs 5, 2016 0 Yorum

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de yayın hayatına başlayan ErkekSepeti.com.tr, gerçekleştirdiği tanıtım faaliyetleriyle Türk gençliğini ne kadar iyi tanıdığını kanıtladı. Onedio ve Scorp aksiyonlarıyla dikkat çeken sosyal ağ, önümüzdeki dönemde yeni ve birbirinden farklı projeler planlıyor.

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNE 1.5 MİLYON TL’LİK DEV DESTEK

Salı, Mayıs 3, 2016 0 Yorum

Eğitim yayıncılığının lider firması UTT-Sürat A.Ş., Doğu ve Güneydoğu’daki çocukların hayallerine ulaşmaları için eğitime 1.5 milyon TL’lik destek verdi. UTT-Sürat A.Ş., 85 bin 195 adet; Güvender, Zirve, Coşku, FEM, Anafen, Körfez ve Zambak Yayınları’nın sınavlara hazırlık kitaplarını Hakkari, Van, Mardin ve Şırnak’taki İl Milli Eğitim Müdürlükleri’ne hediye etti.

Earlybird, En Büyük Yatırımı Gençlere Yapıyor

Pazar, Mayıs 1, 2016 0 Yorum

Avrupa’nın en büyük girişim sermayesi şirketlerinden Earlybird Venture Capital ortakları Evren Üçok ve Cem Sertoğlu, Çırağan Sarayı’ndaki etkinlikte üniversite öğrencileriyle girişimcilik ekosistemi üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Etkinliğe moda e-ticaretinin lideri Trendyol.com katılım göstererek deneyimlerini gençlerle paylaştı.