Couplinked Yılın İlişki İstatistiklerini Açıkladı!

Cumartesi, Mayıs 7, 2016 (0) Yorum

Şu ana kadar 6 milyon beğeniye ev sahipliği yapan 'mobile dating' uygulaması Couplinked, tüm verilerini inceleyerek kadınların nasıl erkeklerden hoşlandığını açıkladı.

Couplinked istatistiklerine göre;

Kadınların en beğendiği burç ‘Boğa’ iken, en az beğendiği ‘Kova’. 3.5 milyon mesajlaşmaya ev sahipliği yapan Couplinked uygulamasında kadınlar en hızlı ve en çok ‘’Nasılsın?’’ sorusuna cevap veriyor ve hobileri arasında ‘sinema, seyahat, kitap, yüzme ve tiyatro’ olan erkekleri daha çok tercih ediyorlar.

Couplinked verileri daha da derinlere iniyor ve erkeklerin spor olarak en çok yüzmeyi, kadınların ise yürümeyi tercih ettiğini söylüyor. Verilere göre erkekler hobi olarak en çok sinemaya gitmeyi, kadınlar ise kitap okumayı seviyor. İngilizce’ye ek yabancı dil olarak erkekler Rusça’yı tercih ederken, kadınlar oyunu Fransızca’dan yana kullanıyor.

Premium üyelik ile daha çok özelliği kullanıcılarına sunmaya başlayan Couplinked’in açıkladığı istatistiklere bakıldığında kadınların analitik erkekleri tercih ettikleri görülüyor. Daha çok teknik üniversite mezunu erkekleri tercih eden kadınlar, öncelikli olarak ODTÜ mezunu erkeklere ilgi duyuyorlar. ODTÜ’yü, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi takip ediyor.

Kadınların erkeğin görünüşüne de önem verdiği sonucuna yine Couplinked istatistikleri ile ulaşılıyor. Kadınlar genelde fit vücuda sahip ve boyu 1.76 cm’den uzun erkekleri beğeniyorlar.

Couplinked istatistikleri aynı zamanda kadınların beğendikleri erkeklerle aralarındaki yaş farkını da açıklıyor:

Kadınların beğenilerinde %53 oranında erkek kadından 0-5 yaş büyük, %25 oranında kadın erkekten 1-5 yaş büyük ve %20 oranında erkekler kadınlardan 6+ yaş büyük.

Yorumlar 0

Yorum Bırak

Diğer Haber Yazıları

Türk Gençliği Gelecekten Kaygılı

Salı, Haziran 6, 2017 6 Yorum

Y kuşağı olarak isimlendirilen kesim, yani yaşları 18-37 arası olanlar nüfusun % 25-35 ini oluşturuyor. 2025 yılında ise, çalışanların % 70 ini oluşturacağı tahmin ediliyor. Deloitte şirketinin bu yıl 6.sını gerçekleştirdiği “ Y kuşağı araştırmasına” göre, dünyadaki çatışmalar, çekişmeli seçimler , ekonomik belirsizlikler Y kuşağı çalışanlarının güveninin sarsılmasına sebep oldu.

Dünyayı Değiştir

Çarşamba, Nisan 26, 2017 1 Yorum

Size söylenenleri yaparak dünyayı değiştiremezsiniz.

Doğayla başbaşa

Pazartesi, Nisan 3, 2017 1 Yorum

Doğada ne güzellikler saklı

3 Boyutlu Baskı

Çarşamba, Mart 22, 2017 1 Yorum

3 D Printer adı verilen yazıcılar, bilgisayar ortamında AutoCAD, SolidWorks, Google Sketchup, Rhino 3D gibi program yazılımlarını kullanarak oluşturulan tasarımların fiziksel olarak üretilmesini sağlar.

YGS : Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı yaklaşıyor : 12.Mart.2017

Pazar, Şubat 5, 2017 0 Yorum

Yükseköğretime adım atmak için ilk aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı, 12 Mart 2017 tarihinde yapılacak. Sonuçlar ise, 28 Mart 2017 tarihinde açıklanacak.

Türkiye’nin ilk merak müzesi ‘Sauca Collection' sergisi İstanbul’da açıldı

Cumartesi, Haziran 4, 2016 139 Yorum

Türkiye’nin ilk merak müzesi ‘Sauca Collection' sergisi Nişantaşı’ndaki galerisinde sanatseverlerle buluştu. Sergi, Merve Ürkmez Sızanlı’nın mozaik kültürlerin doğasındaki içsel bütünlüğü ve insanın doğa ile arasındaki bağı ‘Sauca Collection’ çatısı altında topladığı koleksiyonlarını içeriyor.