Dünyayı Değiştir

Çarşamba, Nisan 26, 2017 (0) Yorum

Size söylenenleri yaparak dünyayı değiştiremezsiniz.

“You don’t change the world by doing what you’re told.”

MIT , örneği olmayan bir yarışma için 250.000 usd ödül koydu. Öğrencilerin statükoya meydan okumasına, kurallara aykırı davranmasına ( sonucun güvenli olması şartıyla ) davet ediyor.

MIT Media Lab, yarışmanın kuralını şöyle açıklıyor :

Toplum yararına olacak sıra dışı bir kural tanımazlık.

MIT yönetimi, öğrencilerin kendilerini serbestçe ifade etmelerini , “otoriteye” makul dozlarda itiraz etmelerini hoşgörüyle karşılar. Böylelikle , öğrenciler ve hocalar arasında masum bir muzırlık var. Bunun adına hack diyorlar.  Üniversitenin kuruluşunun 150. Yılının kutlandığı 2016 yılında, klasik binalarının birinin tepesinde yer alan 45 mt. yüksekliğindeki dev kubbede yapılan bu muzırlıklar sergilendi.

Linkler :

 Hack örnekleri için : http://hacks.mit.edu/

http://anonhq.com/mit-offering-250k-reward-someone-breaks-rules-affect-positive-change/

Yorumlar 0

Yorum Bırak

Diğer Haber Yazıları

Türk Gençliği Gelecekten Kaygılı

Salı, Haziran 6, 2017 6 Yorum

Y kuşağı olarak isimlendirilen kesim, yani yaşları 18-37 arası olanlar nüfusun % 25-35 ini oluşturuyor. 2025 yılında ise, çalışanların % 70 ini oluşturacağı tahmin ediliyor. Deloitte şirketinin bu yıl 6.sını gerçekleştirdiği “ Y kuşağı araştırmasına” göre, dünyadaki çatışmalar, çekişmeli seçimler , ekonomik belirsizlikler Y kuşağı çalışanlarının güveninin sarsılmasına sebep oldu.

Dünyayı Değiştir

Çarşamba, Nisan 26, 2017 1 Yorum

Size söylenenleri yaparak dünyayı değiştiremezsiniz.

Doğayla başbaşa

Pazartesi, Nisan 3, 2017 1 Yorum

Doğada ne güzellikler saklı

3 Boyutlu Baskı

Çarşamba, Mart 22, 2017 1 Yorum

3 D Printer adı verilen yazıcılar, bilgisayar ortamında AutoCAD, SolidWorks, Google Sketchup, Rhino 3D gibi program yazılımlarını kullanarak oluşturulan tasarımların fiziksel olarak üretilmesini sağlar.

YGS : Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı yaklaşıyor : 12.Mart.2017

Pazar, Şubat 5, 2017 0 Yorum

Yükseköğretime adım atmak için ilk aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı, 12 Mart 2017 tarihinde yapılacak. Sonuçlar ise, 28 Mart 2017 tarihinde açıklanacak.

Türkiye’nin ilk merak müzesi ‘Sauca Collection' sergisi İstanbul’da açıldı

Cumartesi, Haziran 4, 2016 358 Yorum

Türkiye’nin ilk merak müzesi ‘Sauca Collection' sergisi Nişantaşı’ndaki galerisinde sanatseverlerle buluştu. Sergi, Merve Ürkmez Sızanlı’nın mozaik kültürlerin doğasındaki içsel bütünlüğü ve insanın doğa ile arasındaki bağı ‘Sauca Collection’ çatısı altında topladığı koleksiyonlarını içeriyor.